Продавець Продаж та виробництво обладнання для міні АЗС. Офіційний імпортер PIUSI SWIMER | BARELBOX розвиває свій бізнес на Prom.ua 15 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
109 відгуків
+380 (97) 786-94-22
+380 (66) 125-47-51
+380 (97) 627-27-48
МиниЗаправка

Як отримати ліцензію на зберігання дизельного палива

Як отримати ліцензію на зберігання дизельного палива

ЯК ОТРИМАТИ ЛІЦЕНЗІЮ НА ЗБЕРІГАННЯ ПАЛИВА

Отримання ліцензії на зберігання палива можна не оформляти, якщо пальне використовується для продажу в тарі до 5 л (оптом та в роздріб). В будь-яких інших ситуаціях або коли планується його переливання у інші резервуари більшого обсягу, документ потрібен.

У 2019 році одним з найбільш резонансних нововведень стало ліцензування операцій з паливом. Таке явище стало наслідком змін, внесених у Закон №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкоголю, тютюнових виробів і пального» (прийнятий від 19.12.95). На тлі нововведень у багатьох аграріїв виникли питання, основною з яких: як отримати ліцензію на зберігання палива? Детальний відповідь на нього та інші популярні неясні моменти розглянемо нижче.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА ДОЗВОЛОМ І ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНІ

Ліцензія на зберігання палива повинна бути оформлена в обласному ГФС за місцем розташування запасів пального. Юридична адреса фермера або підприємця може відрізнятися.

Для її отримання необхідно надати ксерокопії таких документів:

 1. Підтвердження права власності або користування зем. ділянкою, де розташоване сховище. В обов'язковому порядку вони повинні бути чинними на момент подання документів та заяви.
 2. На сховище (ємність, будівлю). Підійдуть акти введення у використання або готовності, будь-які інші нормативні документи, які можуть підтвердити права аграрія на нерухомість з запасом паливно-паливних матеріалів.
 3. Дозвіл на виконання робіт високого рівня небезпеки.

Додатково додається квитанція про сплату річного мита. Вартість змінюється, тому уточнювати її варто безпосередньо перед отриманням.

Документи можна надсилати в електронному або паперовому вигляді, через спеціальні програми (М.Е.Doc, 1С та ін). На сайті ГФС є форма, в якій потрібно подавати заяву. Знайти її можна в розділі «Акцизний податок — Ліцензування». Суб'єкт господарювання може вибрати будь-який з доступних способів на власний розсуд.

Варто відзначити один нюанс: зберігати ПММ без ліцензії дозволяється тільки на місці виготовлення, роздрібної або оптової продажу за умови, що вже є всі необхідні документи.

НА ЯКІ ДІЛЯНКИ ВИДАЄТЬСЯ ДОЗВІЛ

Лицензия требуется для любых наделов, независимо от целевого назначения. Об этом есть упоминание в Законе №481 (статья 15). Требуется документ и на тот случай, если резервуар с запасом ГСМ установлен на участке с/х назначения.

Сколько времени занимает оформление

Лицензия на хранение топлива в Украине или же отказ выдаются на протяжении 20 дней (учитываются календарные). Отсчет ведется со дня, когда поданы документы в ГФС.

В случае отказа обязательно должны детально указать законное основание такого решения.

После того как документ выдан, на протяжении следующего дня орган ГФС вносит данные о ней в Единый реестр.

КОГДА ДОКУМЕНТ НЕ НУЖЕН

Получение лицензии на хранение топлива можно не оформлять, если горючее используется для продажи в таре до 5 л (оптом и в розницу). В любых иных ситуациях или когда планируется его переливание в другие резервуары большего объема, документ нужен.

ПРЕДУСМОТРЕНЫ ЛИ ШТРАФЫ

При принятии изменений в Законе было уточнение, что до 31.03.20 хранить топливо можно и без лицензии (этот период давался на оформление). В случае, если и по истечении отведенного срока документ не получен, субъект хозяйствования может понести наказание в виде штрафа в 500 000 грн.

ПОДВОДИМ ИТОГИ

Из всего вышенаписанного следует, что аграрии, которые собираются хранить ГСМ, должны оформить лицензию. Объем ГСМ не лимитирован, поэтому разрешение требуется для любых запасов. Срок действия лицензии составляет 5 лет и ее получение не означает возникновения акциза.

Перелік документів для отримання ліцензії

 

Інші статті
 • Централізовані системи роздачі олії
  Централізовані системи роздачі олії
  Сьогодні автоматизація технологічних процесів на сучасних автосервісах є умовою конкурентоспроможності та ефективності підприємства. Впровадження технології централізованої роздачі дозволяє підприємству збільшувати доходність з допомогою контролю всіх операцій, що з роздачею мастильних матеріалів. Безперечною перевагою централізованої системи роздачі є надійність та зручність в експлуатації. На підготовку операції користувач системи витрачає мінімальний час (15-20 секунд). Оператор вносить...
  Повна версія статті
 • Калібрування лічильника палива PIUSI K-600
  Калібрування лічильника палива PIUSI K-600
  Інструкція з калібрування лічильника палива PIUSI
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner